No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DUKA: 3 MAJI DITË HISTORIKE PËR FUTBOLLIN MBARË SHQIPTAR

DUKA: 3 MAJI DITË HISTORIKE PËR FUTBOLLIN MBARË SHQIPTAR

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka uruar Kosovën dhe presidentin e FFK-së, Agim Ademi me rastin e 4-vjetorit të anëtarësimit në UEFA. Numri një i futbollit shqiptar ka thënë se 3 maji është dita kur kujtohet legjenda e futbollit të Kosovës.

Urimi i plotë i Dukës

Gëzuar Kosovë!
Gëzuar miku im Agim Ademi!
Të dashur miq,
Kosova sot feston 4 vjetorin e anëtarësimit në UEFA. Kjo është një ditë historike për të gjithë futbollin shqiptar, për të gjithë ata që nuk reshtën së punuari që kjo ditë e madhe të ishte realitet. 3 Maji është dita që të kujtojmë punën e madhe të bërë nga Fadil Vokrri dhe i gjithë komuniteti futbollit në Kosovë që kjo dëshirë e brezave të bëhet realitet.
Marrëdhëniet vëllazërore me FFK janë dhe do të jenë gjithmonë në nivelet maksimale të bashkëpunimit, dhe së bashku do të zhvillojmë projekte të tjera të mëdha për rritjen e futbollit shqiptar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments