No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DRESHEVIQ: E ZGJODHA KOSOVËN SEPSE MENDOJ SE ËSHTË MË E MIRA PËR...

DRESHEVIQ: E ZGJODHA KOSOVËN SEPSE MENDOJ SE ËSHTË MË E MIRA PËR MUA

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Ibrahim Dresheviq, në fëmijëri ka luajtur futboll vetëm për t’u kënaqur, por kurrë nuk e ka ditur se një ditë do të jetë në garë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian.

Këtë mundësi, Dresheviq e ka nëse me Kosovën i fiton dy ndeshjet e plejofit për Kampionat Evropian.

“Nuk kam menduar shumë kur kam qenë i vogël. Kam luajtur futboll vetëm për t’u kënaqur, vetëm kaq. Por, kur fillova të rritesha, nisa ta kuptoj se mund të bëhem dikush në futboll”, ka thënë Dresheviq për emisionin sportiv të KTV-së “Sporti Total”.

Dresheviq në intervistën dhënë KTV-së, ka bërë të ditur se dy golat e këtij sezoni kanë qenë të parat në karrierën e tij. Ai tregoi edhe arsyen pse e zgjodhi Kosovën kur kishte mundësi të luante për Suedinë, Shqipërinë dhe Malin e Zi.

“Po, kam pasur katër mundësi për zgjedhje. Por, e zgjodha Kosovën sepse mendoj se është më e mira për mua dhe mendoj se e kanë atë projektin e madh. Është ekip i ri dhe po shkon lartë e më lartë tërë kohën dhe mendoj se do të jetë e ardhme e mirë me Kosovën”, ka theksuar ai.

Dresheviq me Heerenveenin ka kontratë edhe dy vjet. Por, nuk përjashton mundësinë e largimit. Ai ka zbuluar se ka interesim të skuadrave nga Italia dhe Gjermania.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments