No menu items!
Ballina SUPERLIGA HASANI FALËNDERON FFK-NË NË EMËR TË GJYQTARËVE

HASANI FALËNDERON FFK-NË NË EMËR TË GJYQTARËVE

Futbolli kosovar po vazhdon të jetë i pezulluar si shkak i koronavirusit.

Në këtë situatë, FFK pak ditë më parë ka ndarë një pago emergjente për futbollistë, gjyqtarë, delegatë.

Kurse, tashmë këto mjete të ndara nga Federata e Futbollit kanë dalë në kontot e gjyqtarëve kosovarë.

Kështu ka bërë të ditur Kryetari i Komisionit të Gjyqtarëve, Përparim Hasani.

“Në emër të gjithë gjyqtarëve dhe vëzhguesve të gjyqtarëve falenderoj Komitetin e FFK-së me në krye Kryetarin z. Agim Ademi për ekzekutimin e pakos për mbështetje financiare për gjyqtarë për COVID 19.

Njëherit, njoftojmë se komisioni i gjyqtarëve është duke u kujdesur që gjyqtarët të jenë në formën optimale fizike, kurdo që fillojnë të luhen ndeshjet e futbollit”, ka njoftuar Hasani

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Milani fiton në Verona pa 5 titullarë, Parma ndal Fioren!

Milani ia del në Verona, duke u rikthyer te fitorja në Serie A edhe pse i mungonte gjysma e skuadrës. Pa emra me peshë...

Trepça në top formë, e mposht edhe Bashkimin

Trepça ka shënuar fitore ndaj Bashkimit me shifrat 88:72 (26:13, 17:29, 23:14, 22:16), në kuadër të javës së 22-të në FIVE STAR Superligën e...

Nuk ka fitues në derbi, super Benzema mban Realin në garë për titull

Nuk ka fitues në derbin e Madridit. Atletico-Real përfundoi në barazim 1-1. Luis Suarez kaloi vendasit në avantazh pas çerek ore lojë, teksa Karim...

Recent Comments