No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR GJURGJEVAC: FONDI PREJ 4.3 MILIONË NGA UEFA NUK ËSHTË PËR KLUBE

GJURGJEVAC: FONDI PREJ 4.3 MILIONË NGA UEFA NUK ËSHTË PËR KLUBE

Sekretari i Futbollit të Malit të Zi, Momir Gjurgjevac i kontaktuar nga “Presheva Jonë” në lidhje me mjetet prej 4.3 milion eurove, donacion nga UEFA, se si po i menaxhojnë, apo si kanë paraparë që ti menaxhojnë, ai ka thënë se ato mjete janë nga UEFA për federatat, e pastaj secila federatë, varësishtë nga nevoja, mund t’i përdorë.

“Ne i kemi pranuar ato mjete dhe jo, nuk kemi pasur asnjë kërkesë nga asnjë klub këtu në ligën e Malit të Zi që ato mjete të ndahen, pasi që sic e dim ne, edhe klubet e dijnë se destinimi i atyre mjeteve është për federatën dhe nevojat e futbollit, e jo të klubeve. Ne kemi paraparë që të investojmë në ndërtimin e terreneve për ushtrime, e gjërave të tjera që kanë të bëjnë me rritjen e nivelit të infrastrukturës. Nuk e di nëse është normale që të kërkohet klubet prej federatës që të ndahen ato mjete, por tek ne kjo qështje as nuk diskutohet”, është shprehur Gjurgjevac.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments