No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR BEGIQ: FFK TË MOS I NËNSHTROHET PRESIONIT TË KLUBEVE, ATO PARA UEFA...

BEGIQ: FFK TË MOS I NËNSHTROHET PRESIONIT TË KLUBEVE, ATO PARA UEFA NUK I KA NDARË PËR KLUBE

Presidenti i Federatës së Futbollit të Bosnjë e Hercegovinës, Elmedin Begiq në një prononcim për “Presheva Jonë” rreth kërkesës së klubeve për t’iu ndarë mjete nga fondi që ka ndarë UEFA për federatat, ka thënë se kjo nuk është dicka e re nga ana e klubeve, të tillë janë ato, saher që vijnë të holla, ato kërkojnë dhe vetëm kërkojnë. Por këto punë nuk shkojnë kështu sipas tij, pasi që ka plane dhe planifikime nga federatat dhe ashtu edhe do të veprohet.

“Nuk është dicka e re kërkesa e klubeve, kanë kërkuar disa klube edhe tek ne, por sigurishtë se ne nuk do të biem pre e presionit, pasi që e dime se saher që vijnë mjete në federatë ato kërkojnë. Ne kemi planifikuar si cdo vjet keto mjete t’i orientojme ne zhvillim te futbollit, te ndertojme fusha te futbollit neper cdo qytet, ne menyre qe futbolli te jete sa me afer talenteve. Nuk e paskam dite qe klubet ne Kosove paskan kerkuar qe te u ndahen ato mjete, por cfare te u them, nese jane budalle le t’ua ndajne” ka thënë Begiq

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments