No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LIGUE 1 L'EQUIPE: PSG SHPALLET KAMPION I FRANCËS

L’EQUIPE: PSG SHPALLET KAMPION I FRANCËS

Dy ditë më parë, Kryeministri i Francës, Edouard Philippe, deklaroi se kampionati francez i futbollit është anuluar në tërsi.

Drejtuesit e federatës kishin parashikuar një fillim të mundshëm të edicionit të mbetur pezull, por që një gjë e tillë nuk ndodhi për shkak të situatës së rënduar me coronavirus.

Sipas gazetës “L’Équipe”, tashmë është marr vendimi që kampion të shpallet PSG, ekip ky që ndodhej në vendin e parë në ligë para se të suspendohej kampionati, ku kishte 12 pikë më shumë se vendi i dytë. 

Ligue 1 kishte edhe 11 javë deri në përfundim të sezonit.

Renditja do të bëhet në bazë të tabelës edhe për vendet që dërgojnë në Ligën e Kampionëve dhe Europa Ligë, ndërkohë ende nuk dihet se çfarë do të bëhet me pozitat e fundit në klasifikim.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments