No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE GARY NEVILLE ARSYET E RINISJES SË PREMIER LEAGUES JANË EKONOMIKE

GARY NEVILLE ARSYET E RINISJES SË PREMIER LEAGUES JANË EKONOMIKE

Ish-futbollisti anglez, Gary Neville, i cili nisi edhe karrierën si trajner, shfaqet në TV shpesh në rolin e analistit. Së fundmi ai ka folur në lidhje me ndalimin e futbollit dhe për diskutimet që bëhen për rikthimin e tij. Neville tregohet i sinqertë në atë që thotë.

Në fakt, në vendet e madhe i gjithë diskutimi bëhet për të marrë paratë nga e drejta televizive dhe të minimizojnë humbjet.  “Mendoj se nëse nuk do të ishte një diskutim joekonomik, atëherë nuk do të kishte futboll me muaj të tërë.

Ajo që po shohim tani është ajo që njerëzit po e vlerësojnë rrezikun.  Cili është rreziku që ne jemi të gatshëm të marrim për të rikthyer futbollin? Arsyet për të cilat ne po e diskutojmë rikthimin e futbollit në këtë moment janë ekonomike, por e pranoj”, është shprehur Nevillë për Sky Sport. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments