No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA BEFASON RAKITIC: ZBRES NË FUSHË EDHE ME RISKUN E INFEKTIMIT

BEFASON RAKITIC: ZBRES NË FUSHË EDHE ME RISKUN E INFEKTIMIT

Qeveritë ligat dhe federatat e vendeve të ndryshme të botës po diskutojnë çdo ditë për të parë mundësitë e rinisjes së kampionateve të futbollit ose të ndërprerjes fare të tyre, siç është vendosur tashmë në disa vende, ndërsa ka edhe shumë futbollistë që shtyjnë për të rifilluar sa më shpejt.

Një ndër ta është mesfushori kroat i Barcelonës Ivan Rakitic, që në një intervistë të dhënë për të përditshmen spanjolle Marca, deklaroi se është gati të rikthehet në fushën e lojës, edhe me riskun se mund të infektohet nga koronavisuri.

Kroati shtoi në deklaratën e tij se futbollistët e kanë detyrim moral të zbresin në fushë për të shmangur humbjet e mëdha të klubeve të tyre dhe njëkohësisht për të argëtuar njerëzit në këto ditë të vështira për botën mbarë.

“jam gati të zbres në fushë, edhe me riskun se mund të infektohem. Siguri maksimale nuk do të ketë asnjëherë, por unë dua të rikthehemi të luajmë, normalisht duke respektuar disa parametra. Për gjithë sa kemi fituar ndër vite, e kemi detyrim ndaj klubeve që të zbresim në fushë dhe të shmangim humbjet e mëdha ekonomike të tyre. Gjithashtu, duhet të rifillojmë edhe për të argëtuar sadopak njerëzit në të gjithë botën, që po kalojnë momente të vështira ashtu si ne”, deklaroi mesfushori kroat.

Ivan Rakitic luan prej disa sezonesh te Barcelona dhe gjatë kësaj vere pritet të largohet nga Katalunja pasi nuk bën pjesë në planet e trajnerit Quique Setien, ndërsa për kartonin e tij interesohen klube të ndryshme italiane, angleze e spanjolle.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments