No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A BALOTELLI: JA PSE E REFUZOVA JUVENTUSIN

BALOTELLI: JA PSE E REFUZOVA JUVENTUSIN

Mario Balotelli mbetet një personazh interesant. Prapësitë dhe çmenduritë e tij në karrierë nuk numërohen, por lojtari italian po shkon drejt të 30-ve dhe tani ndihet më i pjekur se dikur. Sulmuesi ka zbuluar një prapaskenë merkato në një bisedë në “Instagram” me blogerin ’Er Faina’. Ishte janari i vitit 2013 dhe sulmuesi i Brescias la Manchester City për t’u kthyer në Serie A.

Isha shumë afër transferimit te Juventusi pas largimit nga Manchester City. Isha shumë afër akordit final, por Galliani u fut në mes. Kur më treguan që po më kërkonte Milani, klub me të cilin jam tifoz, nuk u mora më me Juventusin. Milanin e kam gjithmonë në zemër, ashtu si edhe Interin. Juventusi ishte një zgjedhje e mirë, do të më kishte ecur duke parë trofetë që kanë fituar.

Nuk është se nuk e mendova diçka të tillë, por në fund zgjodha me zemër dhe u transferova te Milani.  E ardhmja si trajner?Kam një karakter shumë specifik, nuk e di si do të reagoja nëse ndonjë djalosh do të më përgjigjej keq. Vrazhdësia më acaron në nivele stratosferike. E shoh më shumë veten si trajner moshash, do të mësoja më mirë fëmijët se të rriturit”, përfundon Super Mario.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Recent Comments