No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR VALON BERISHA: DO TA MPOSHTIM MAQEDONINË

VALON BERISHA: DO TA MPOSHTIM MAQEDONINË

Valon Berisha është një nga lojtarët më të fortë të Kosovës. 27-vjeçari është në pronësi të Lazios, por në merkaton e janarit u transferua te skuadra gjermane e Fortuna Dusseldorf.

Në një lidhje direkte me “Fan Zone” në Supersport, lojtari dardan prek disa tema të ndryshme.

KARANTINA – “Ka qenë shumë e vështirë, por e kemi kaluar. Kemi 2-3 javë që bëjmë ushtrime individualisht”.

FORTUNA – “Kam ardhur këtu për të patur më shumë minuta dhe kam qenë në një formë shumë të mirë. Viti i pare te Lazio ka qenë shumë i vështirë, pasi kisha dëmtime. Tani jam shumë mirë. Norvegjia më ka dhënë shumë, por sapo u dha mundësia erdha te Kosova”.

KOSOVA – “E kam pasur gjithmonë dëshirë të luaja për vendin tim. Norvegjia mbajti vëllain, ndërsa unë erdha këtu. Shumë do donin të luanin me vëllain në një ekip. Kam fatin të përfaqësoj Kosovën dhe të bëj krenarë tifozët”.

LAZIO – “Dëmtimet ndikuan shumë. Unë nuk e kisha menduar kurrë largimin, por jeta është sprovë. Duhet të shikoj të ardhmen, por shpresoj të kem fatin të luaj përsëri aty. Mua m’u dha rasti të vij te Dusseldorf. Për të ardhmen nuk dua të flas, por fakt është që nga 1 korriku do jem lojtar i Lazios. Dua të jem protagonist atje, por të shohim”.

BUNDESLIGA – “Kur luan ndaj ekipeve më të mëdha, motivohesh akoma më shumë, duke ditur që ata kanë tifozeri të çmendur. Ndaj Dortmundit ia dola të shënoja 2 gola me Salzburgun, ishte diçka shumë e veçantë. Nuk ka ndjenjë më të mirë se të shënosh gol për ekipin dhe Kombëtaren”.

MAQEDONIA – “Mendoj se i kemi mundësitë t’i mposhtim. Ata kanë luajtur më shumë me njëri-tjetrin, por mundësia për të fituar është e madhe. Kundërshtarët janë më të fortë, por ne kemi mundësi të fitojmë ndaj çdo ekipi. Mendoj se jemi në një nivel edhe me kundërshtarët, ne jemi përmirësuar shumë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Superliga vjen sot me ndeshje të jashtëzakonshme, shumëçka mund të vendoset

Elita e futbollit kosovar vjen sot me ndeshjet e javës së 34-të të cilat edhe mund ta vendosin fatin e shumë skuadrave...

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

Recent Comments