No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SUPERLIGA E ZVICRËS KTHEHET MË 8 QERSHOR

SUPERLIGA E ZVICRËS KTHEHET MË 8 QERSHOR

Superliga e Zvicrës do të rikthehet më 8 qershor. Shteti i Zvicrës ka filluar të marrë masa lehtësuese në betejën kundër COVID-19.

Këshilli Federal ka vendosur të lejojë rifillimin e Superligës së Zvicrës, nga data 8 qershor, pas dyerve të mbyllura.

Stërvitjet e futbollistëve do të fillojnë nga 11 maji.

Por, deri në rifillimin e sezonit më 8 qershor, duhet që situata në Zvicër të mos përkeqësohet.

Në Zvicër paraqiten një numër i madh futbollistësh nga Kosova, si Edon Zhegrova, Mirlind Kryeziu, Orges Bunjaku, Shkëlqim Demhasaj…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments