No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MINISTRJA I KTHEN PËRGJIGJE FSHF-SË: ENDE HERËT TË VENDOSIM PËR FUTBOLLIN

MINISTRJA I KTHEN PËRGJIGJE FSHF-SË: ENDE HERËT TË VENDOSIM PËR FUTBOLLIN

Federata Shqiptare e Futbollit i bëri disa ditë më parë një shkresë zyrtare Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliut, dhe asaj të Arsimit dhe Sporteve, Besa Shahinit, për të nisur aktivitetin futbollistik si pasojë e ndërprerjes për shkak të Koronavirusit.

Së fundmi ka qenë Manastirliu, që një intervistë për emisionin “Repolitix”, i ka “mbyllur derën” FSHF-së, duke deklaruar se është ende herët për të nisur futbolli.

E kemi marrë këtë kërkesë jemi duke e diskutuar por jem ende herët për të folur për hapjen e kampioneve edhe pa tifozë. Duhet të garantojmë jetën e sportistëve gjithashtu. Nuk kemi ende një vendim për këtë. Do të shohim ecurinë e Covid-19 dhe më pas do të vendosim, por për momentin është ende herët për të vendosur për këtë”, u shpreh ministrja e Shëndetësisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments