No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LIGUE 1 AL-KHELAIFI: NDESHJET E CHAMPIONSIT I LUAJMË JASHTË FRANCËS

AL-KHELAIFI: NDESHJET E CHAMPIONSIT I LUAJMË JASHTË FRANCËS

Franca mori ditën e djeshme vendimin drastik për të ndaluar futbollin të paktën deri në shtator. Kjo do të thotë që sezoni aktual nuk do të ketë një fitues si dhe nuk do të ketë ekipe që do të zbresin apo të ngjiten nga kategoritë. Megjithatë, kjo nuk e shqetëson aspak presidentin e PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, për sa i përket rrugëtimit në Champions League.

“Ne si klub e respektojmë padyshim vendimin e qeverisë franceze. Por, kjo nuk na ndalon aspak që ne të vazhdojmë garën në Champions. Madje nëse është e nevojshme ne do t’i zhvillojmë ndeshjet tona edhe jashtë Francës, nëse nuk është e lejuar këtu.

Do të bëjmë të pamundurën për të siguruar një vend që i plotëson të gjitha kushtet e sigurisë shëndetësore për lojtarët dhe stafin tonë”, deklaron Al-Khelaifi.

Nuk është vetëm PSG-ja ende në garë në Champions, pasi edhe klubi i Lyonit është akoma pjesë e këtij kompeticioni. Kryeqytetasit e kanë siguruar tashmë vendin e tyre në çerekfinale, ndërsa Lyoni ka për të zhvilluar dhe ndeshjen e kthimit në Torino kundër Juventusit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments