No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ZYRTARI I FIFA-S: TASH PËR TASH HARROJENI FUTBOLLIN!

ZYRTARI I FIFA-S: TASH PËR TASH HARROJENI FUTBOLLIN!

Presidenti i Komitetit Mjekësor në FIFA, Michel D’Hooghe, ka folur për SkySport sa i takon situatës së krijuar nga Koronavirus dhe ndikimi që ka pasur në futboll. Sipas presidentit, futbolli nuk duhet të rifillojë të paktën deri me 1 shtator, pasi është ende një rrugë shumë e gjatë në luftën kundër kësaj pandemie.

“Bota nuk është gati për rifillimin e futbollit, por shpresoj me gjithë zemër që kjo situatë të ndryshojë. Gjithsesi, sot duhet të jemi më të duruar.

Është një situatë dramatike kjo që po jetojmë, situatë kaq e vështirë sa më ngjason me Luftën e II Botërore. Duhet të jemi me këmbë në tokë, futbolli duhet të rifillojë vetëm kur të lejohet kontakti mes njerëzve.

Jemi ende në hapat e distancimit social, testimet kanë ecur mirë, por duhen bërë prapë testime. Kemi ende një rrugë të gjatë përpara dhe nuk mund të vazhdojmë, minimalisht para datës 1 shtator”, u shpreh Michel D’Hooghe.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments