No menu items!
Ballina Opinione NËSE NUK BIE ASKUSH NGA SUPERLIGA, GARA PËR TITULL BËHET E MANIPULUAR

NËSE NUK BIE ASKUSH NGA SUPERLIGA, GARA PËR TITULL BËHET E MANIPULUAR

Shkruan: Xhevdet Llumnica

Po degjojme propozime qe kete edicion nese nis kampionati eshte mire te mos bie asnje skuader nga Liga dhe gara te behet vetem per titull te kampionit. Deri diku e arsyeshme duke e ditur krizen qe ka shkaktuar pandemia, por kjo mund te sjelle pasoja te medha. Askush nuk mund te garantoje qe gara per titull te mos devijoje plotesisht, pasi duke e ditur qe nuk bie nga liga, cfare arsye ka nje skuader me dhene 100 perqind ne fushe kur perballet me nje skuader qe luan per titull. Sigurisht kjo gje do te bente qe manipulimet te mund te jene shume te medha.

Per mendimin tim, kampionati ose duhet te vazhdoje si duhet, ose te nderpritet krejt…

(Autori është ish-futbollist i spikatur i Kosovës, i cili tash e disa vite jeton në Suedi)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments