No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR MURIQI KONFIRMON SE DËSHIRON TË LUAJË NË PREMIER LEAGUE

MURIQI KONFIRMON SE DËSHIRON TË LUAJË NË PREMIER LEAGUE

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi ka njoftuar krerët e Fenerbahçes se dëshiron ta vazhdojë karrierën në Angli, ku Tottenhami vazhdon të insistojë për transferimin e sulmuesit, shkruan “Fotomac”.

Raportohet se për Muriqin 26-vjeçar ka interesime edhe nga Italia, por gjatë takimit me presidentin e klubit Ali Koc, Muriqi ka thënë se preferon të transferohet në Premier League.

Fenerbahçe mund të jetë e detyruar të shesë lojtarë shkaku i krizës financiare që është krijuar nga koronavirusi.

Muriqi ka luajtur 28 ndeshje në të gjitha garat me Femerbahçen këtë stinor, duke shënuar 15 gola. Kontrata e tij me klubin nga Stambolli skadon në qershor të vitit 2023.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Recent Comments