No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MINISTRI VITIA: AKTIVITETET SPORTIVE MUND TË FILLOJNË KAH MESI I QERSHORIT

MINISTRI VITIA: AKTIVITETET SPORTIVE MUND TË FILLOJNË KAH MESI I QERSHORIT

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se largimi i masave izoluese për parandalimin e pandemisë me virusin korona është paraparë të ndodhë nëpër faza prej rreth tre muajsh.

Në një intervistë për Klan Kosova, Vitia ka bërë të ditur se fillimi i aktiviteteve sportive dhe kulturore do t’i përkasë fazës së tretë, e cila parashihet të ndodhë kah mesi i qershorit, në rast se situata me pandeminë vjen duke u përmirësuar.

Kësisoj, tashmë po thuajse është e sigurt se ekipet e futbollit në Kosovë nuk do të mund të kthehen në fushën e gjelbër para mesit të qershorit, gjë e cila e vështirëson në masë të madhe mundësinë e përfundimit të rregullt të garave.

Ministri Vitia ka bërë të ditur se duke filluar nga 4 maji parashikohet zbutja e masave, por që në fazën e parë dy javore do të bëhet rritja e lëvizjes në 180 minuta.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Recent Comments