No menu items!
Ballina SUPERLIGA FERONIKELI TRI PAGA BORXH NDAJ FUTBOLLISTËVE

FERONIKELI TRI PAGA BORXH NDAJ FUTBOLLISTËVE

Përhapja e koronavirusit në Kosovë përveç pezullimit të futbollit ka shkaktuar edhe krizë financiare të shumica e klubeve në Superligë dhe jo vetëm.

Kësisoj disa klube nuk kanë paguar futbollistët tash e disa muaj, ndërsa disa të tjera i kanë përgjysmuar rrogat.

Gazeta inFokus nga burime të sigurta ka mësuar se klubi i Feronikelit nuk ka paguar futbollistët tash e tre muaj.

Klubi nga Drenasi ka qenë shembull viteve të fundit në aspektin financiar, por siç duket koronavirusi ka ndryshuar situatën edhe në këtë klub.

Nikli gjithashtu sezonin e kaluar ka fituar mbi 1 milionë euro nga pjesëmarrja në garat evropiane, por muajve të fundit është duke u përballur me problemin e pagave të futbollistëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments