No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR BELGËT BËJNË NJË HAP PRAPA, SHTYJNË VENDIMIN PËR MBYLLJE TË KAMPIONATIT

BELGËT BËJNË NJË HAP PRAPA, SHTYJNË VENDIMIN PËR MBYLLJE TË KAMPIONATIT

Në Belgjikë bëjnë prapakthehu sa i përket mbylljes përfundimtare të sezonit.

Vendimi përfundimtar për ta konsideruar ose jo të përfunduar kampionatin do të merret më 4 maj. Kështu është vendosur në asamblenë e përgjithshme të Pro League. Këshilli i administrimit të Pro League Football kishte këshilluar mbylljen e garave, por ky sugjerim nuk është aprovuar nga asambleja.

Kampionatet profesioniste dhe Kupa  Belgjikës u pezulluan në mes të muajit mars për shkak të pandemisë COVID-19. Rifillimi i garave për momentin duket i pamundur pas vendimit të qeverisë për të pezulluar çdo aktivitet me grumbullim njerëzish deri më 31 gusht. Edhe nëse do të vendosej që kampionati të luhej me dyer të mbyllura, sipas Federatës Belge të Futbollit çdo ndeshje do të kërkonte impenjimin e 400 personave.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Recent Comments