No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR BARDHI: EKSPERIENCA, PËRPARËSIA JONË NDAJ KOSOVËS

BARDHI: EKSPERIENCA, PËRPARËSIA JONË NDAJ KOSOVËS

Enis Bardhi është një nga lojtarët shqiptarë që aktivizohet në La Liga. Mesfushori shqiptar aktivizohet te Levante dhe luan për Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut. Në një lidhje me “Fan Zone”, Bardhi foli për ndeshjen ndaj Kosovës, por edhe aventurën me skuadrën e tij në Spanjë.

Ndeshja ndaj Kosovës? “Kjo ndeshje ka peshën e vetë dhe ne duam të jetë një takim i pastër. Shpresoj të jetë një lojë si gjithë të tjerat, pasi na ka marrë malli edhe të luajmë. Tifozët? Unë kam dëshirë të luhet me tifozë, pasi është një ndeshje e rëndësishme, sepse dy skuadrat kërkojnë të shkojnë në Evropian. Në fushë jemi profesionistë e luajmë për fitore, ndërsa tifozët janë për të shijuar ndeshjen”.

Është gati Kosova për të fituar ndaj Maqedonisë?“Ka shumë kualitete si ekip, por mendoj se ne kemi më shumë eksperiencë se Kosova dhe kjo është përparësia jonë. Ata kanë lojtarë që luajnë në ligat më të forta, por ne kemi më shumë ekpseriencë dhe një gabim do të kushtojë shumë.

Kam pasur shumë mesazhe para se të anulohej kampionati, më kanë thënë që do të marrim në Kosovë dhe nuk do të lëmë deri sa të mbarojë loja. Kam edhe mesazhe negative, por unë jam mësuar dhe të gjithë e dimë. Më vjen pak zor ta komentoj këtë ndeshje pasi nënën e kam nga Kosova, ndërsa babin nga Maqedonia e nuk i ndaj dot”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Superliga vjen sot me ndeshje të jashtëzakonshme, shumëçka mund të vendoset

Elita e futbollit kosovar vjen sot me ndeshjet e javës së 34-të të cilat edhe mund ta vendosin fatin e shumë skuadrave...

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

Recent Comments