No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE BBC ZBULON DATËN KUR DO TË RIKTHEHEN NDESHJET NË PREMIER LEAGUE

BBC ZBULON DATËN KUR DO TË RIKTHEHEN NDESHJET NË PREMIER LEAGUE

Klubet e Ligës Premier kanë filluar të kthehen në stërvitje. dhe pretendohet në kthim më 8 qershor.

Lojtarët e Arsenalit, Brighton dhe Ëest Ham United morën pjesë në seanca stërvitore individuale në komplekset e tyre sportive të hënën, ku u aplikua masa e distancave sociale.

“BBC Sport” shkruan se klubet do të rikthehet në stërvitje më 18 maj, ndërsa Premier League pritet të startojë më 8 qershor.

Plani, i cili njihet si ‘Project Restart’, lejon që elita e futbollit anglez të përfundojë në fund të korrikut dhe ekipet të luajnë në garat e UEFA-së.

Ndeshjet e mbetura do të luhen me dyer të mbyllura.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments