No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ANULOHET EDICIONI I FUTBOLLIT NË ARGJENTINË

ANULOHET EDICIONI I FUTBOLLIT NË ARGJENTINË

Superliga e Argjentinës ka vendosur t’i jap fund sezonit të futbollit.

Federata e Futbollit të Argjentinës (AFA), ka vendosur të anulojë të gjitha kompeticionet profesionale të futbollit.

Ky vendim është marrë si kundërpërgjigje ndaj rrezikut të kanosur nga pandemia Covid-19.

Lajmin për anulimin e sezonit të futbollit e ka konfirmuar presidenti i AFA, për ‘TNT Sport’.

“Të gjitha kompeticionet janë të përfunduara, dhe nesër ky vendim do të ratifikohet nga komiteti ekzekutiv, që do të mbahet përmes një video-konference”, ka thënë presidenti i AFA, transmeton lajmi.net.

“Ne do të rikthehemi në fushën e blertë vetëm kur autoritetet mjekësore të japin dritën e gjelbër. Shkurtimisht, ne do të luajmë kur është koha e duhur”, ka shtuar Claudio Tapia.

Vendimi për anulimin e sezonit të Argjentinës vjen tri ditë pas vendimit të Holandës për të bërë një gjë të tillë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Spanja “shterpë” ndaj Suedisë, fati dhe Olsen ndalin “Furinë e Kuqe”

Suedia i ka marrë një barazim 0-0 Spanjës në “La Cartuja”, pas një ndeshje të dominuar nga vendasit, me nordikët, që u mbyllën dhe...

Spanja dhe Suedia ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi mes Kombëtares së Spanjës dhe Kombëtares së Suedisë, që u zhvillua në stadiumin e Sevillas, “La Cartuja”.

Rezultat interesant pas pjesës së parë të ndeshjes Spanja – Suedia

Spanja e Suedia janë duke u ballafaquar sonte në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian.

Zyrtare: Llapi ndërprenë bashkëpunimin me sulmuesin e njohur

Llapi sivjet për herë të parë në histori të klubit do të prezantohet në arenën ndërkombëtare, përkatësisht në garat e Ligës së...

Recent Comments