No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PREKAZI TREGON GJENDJEN E FUTBOLLISTËVE TË KOMBËTARES U21

PREKAZI TREGON GJENDJEN E FUTBOLLISTËVE TË KOMBËTARES U21

Bota e futbollit vazhdon të mbetet e heshtur shkak i koronavirusit që ka pezulluar thuajse gjithçka,

Covid-19 ka prekur edhe futbollistët dhe njëri ndër ta është edhe lojtari i Hannoverit dhe i Kombëtares së Kosovës U-21, Valdrin Mustafa.

Mustafa ka arritur që ta mposhtë virusin dhe i është kthyer stërvitjeve individuale në koordinim me klubin e tij.

Trajneri i Kombëtares së Kosovës U-21, Rafet Prekazi ka folur për gazetën “inFokus” lidhur me kampionatin në vendin tonë, gjendjen e futbollistëve të kombëtares si dhe për Valdrin Mustafën që ka mposhtur koroanvirusin.

Prekazi ka thënë se ka lexuar shumë ide se si mund të mbyllet Superliga, por është UEFA ajo që do të vendos.

“Kam lexuar shumë ide dhe mendime se si mund të mbyllet Superliga, por unë nuk kam dëshirë të flas, sepse nuk kam kompetenca. Është UEFA ajo që do të vendos se si mund të vazhdoj apo përfundoj”, tha Prekazi.

Trajneri i Kombëtares së Kosovës U-21 ka deklaruar se gjendja e futbollistëve të kombëtares është e mirë.

“Lojtarët e Kombëtares së Kosovës U-21 janë shëndosh e mirë dhe po punojnë me rregullat që i kanë nëpër klubet e tyre ku ata luajnë”, deklaroi ai.

Për fund Prekazi tha se ka biseduar në telefon me Valdrin Mustafën dhe se ai është mirë dhe tashmë ka filluar stërvitjet individuale.

“Deri me tani është vetëm Valdrin Mustafa që ka rezultuar pozitiv me Covid-19, por edhe ai e ka mposhtur virusin dhe kam biseduar më të në telefon, tash është mirë dhe ka filluar stërvitjet individuale të cilat ia ka caktuar klubi i Hanoverit”, përfundoj Rafet Prekazi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments