No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE RËNIA E FRIKSHMR E ALEXIS SANCHEZ, JA ÇFARË PO PËRGATIT SOLSKJAER

RËNIA E FRIKSHMR E ALEXIS SANCHEZ, JA ÇFARË PO PËRGATIT SOLSKJAER

Rënia e Alexis Sanchez në vitet e fundit është e frikshme. Sulmuesi nga Kili ka qenë fantastik te Udinese, Barcelona dhe Arsenali, teksa ka shkëlqyer gjithmonë edhe në kombëtare. Janarin e vitit 2018 erdhi transferimi te Manchester United, aty ku humbi çdo aftësi që kishte dhe u transformua në një futbollist normal.

Verën e kaluar u huazua tek Interi. Antonio Conte dhe tifozët shpresonin që 31-vjeçari do të rikthehej në ditët e arta, por shumë pak ndeshje dhe vetëm 1 gol i shënuar. Lukaku-Lautaro Martinez kanë zhvilluar një sezon të madh dhe Sanchez numëron aktivizim në 15 ndeshje në të gjithë kompeticionet.

Fundi i sezonit do e riktheje në ishull te Manchester United. Tashmë nuk e do më askush dhe Ole Gunnar Solskjaer ka një plan që lojtarit nuk do i pëlqejë aspak. The Sun raporton se trajnerin norvegjez nuk e ka aspak në plane dhe do e dërgojë sulmuesin latin të stërvitet me skuadrën e të rinjve.

Shumë keq kur mendon se Alexis Sanchez është futbollisti më i paguar te “Djajtë e Kuq”, por ai nuk ja doli në asnjë moment të justifikonte shpenzimet e mëdha dhe besimin që Manchester United kishte tek ai. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments