No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR HIGUAIN SAKRIFIKON KARRIERËN PËR NËNËN E TIJ

HIGUAIN SAKRIFIKON KARRIERËN PËR NËNËN E TIJ

Brenda disa ditësh, sapo të jetë bërë zyrtare data e rifillimit të stërvitjes, Juventus do të mbledhë tetë lojtarët e huaj të cilët aktualisht janë jashtë Italisë, teksa do të duhet të kalojnë dy javë karantinë para se të shkojnë në qendrën stërvitore në “Continassa” për tu përgatitur për rifillimin e Serie A.

Ai  do të jete moment që do të kuptohet nëse Gonzalo Higuain pranon të rikthehet në Itali apo do të qëndroje në Argjentinë, duke qëndruar pranë nënës së tij, e cila po lufton me kancerin. Sulmuesi bardhezi nuk ka komunikuar asgjë me klubin dhe rikthimi i tij në Torino mbetet enigmë.

Futbollistet e tjerë të Juventusit të cilet ndodhen jashtë Italisë, tashmë po organizojnë fluturimet e tyre. Higuain nuk ka shume alternativa për të zgjedhur, teksa duhet te vendose për fatet e tij.

Të rikthehet te bardhezinjtë dhe të përfundojë sezonin, të kërkoje një marrëveshje me klubin, ose të qëndrojë në Argjentine dhe te ballafaqohet me skuadrën për shkelje kontraktuale. Nëse ndodh opsioni i fundit, bomberi i Juventusit do t’i thoshte lamtumirë aventurës me kampionët e Italisë.  

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments