No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR VEDAT MURIQI I SUKSESSHËM EDHE JASHTË FUSHËS SË GJELBËR

VEDAT MURIQI I SUKSESSHËM EDHE JASHTË FUSHËS SË GJELBËR

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, është mjaft i komentuar kohëve të fundit sa i përket të rejave në karrierën e tij. Ndërkohë, të reja duket se ka edhe në jetën e tij private, kjo pasi ai dhe bashkëshortja e tij do të bëhen prindër për herë të dytë.

Muriqi i ka konfirmuar drejtuesve të klubit se dëshiron të largohet në verë nga Fenerbahce, në drejtim të një kampionati më të fortë.

Ndërkohë, të reja duket se ka edhe në jetën e tij private, kjo pasi ai dhe bashkëshortja e tij do të bëhen prindër për herë të dytë.

Këtë e ka konfirmuar bashkëshortja e sulmuesit, Edibe Jorganxhiu Muriqi, përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social Instagram.

Edibe ka shfaqur një imazh të sajin bashkë me burrin dhe djalin e tyre Orhanin, teksa në duar mbajnë fotografitë e mamografisë.

Në mbishkrimin e fotografisë, ajo përveç urimit për ditëlindje, konfirmoi edhe që dyshja tashmë janë në pritje të një fëmije të dytë.

“Urime ditëlindjen dhe jam e lumtur të të kem ty, babain e fëmijëve të mi. Ne të duam ty shumë”, ka shkruar në turqisht, bashkëshortja e Muriqit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments