No menu items!
Ballina Opinione "RIFILLIMI NGA FILLIMI" I KAMPIONATIT NË KOSOVË

“RIFILLIMI NGA FILLIMI” I KAMPIONATIT NË KOSOVË

Shkruan: Alban BELLOPOJA

7 javë pa stërvitje ekipore në fushat e futbollit!
Përgaditja fizike e ekipeve pothuajse nën nivelin mesatar pas këtij pushimi të detyrueshëm!
Përgaditja tekniko-taktike 7 javë pa stërvitje me ekipin gjithashtu problem themelor në këtë sport kolektiv!
Problemet financiare në futbollin tonë në situatë normale kanë qenë gjithmonë të pranishme por tash më pas situatës tē krijuar me Covid-19 do të ketë edhe më shumë probleme financiare!
Ekipet që kanë qenë në formë janë totalisht jashtë formës pas 7 javëve pa futboll.
Ekipet duhet ta kryejnë një mini fazë përgaditore së paku 12-14 ditë para rifillimit të kampionatit por ku dhe si?
Pa një mini fazë përgaditore në këtë situatë rrezikohen futbollistët nga lëndimet!

Një “rifillim i fiillimit” të futbollit me shumë probleme dhe jo vetëm!!!
Suksese…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments