No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR PROSINEÇKI: KROACIA VENDI MË I SUKSESSHËM I FUTBOLLIT NË BOTË

PROSINEÇKI: KROACIA VENDI MË I SUKSESSHËM I FUTBOLLIT NË BOTË

Trajneri i njohur, Robert Prosineçki, vlerëson se Kroacia është vendi më i suksesshëm në botë sa i takon futbollit. Kroati Prosineçki aktualisht drejton skuadrën turke, Kayserispor.

51-vjeçari te vlerësimi se Kroacia është ma e mira ka ardhur duke u bazuar në madhësinë e vendit.

“Një vend i vogël si Kroacia arrin rezultate fantastike në ngjarje të mëdha. Është e pabesueshme se çka do të thotë Kroacia në botën e futbollit. Kur të gjitha merren për bazë, definitivisht Kroacia është vendi më i fortë i futbollit në botë”, ka thënë Prosineçki për Jutarnji List.

Ai ka përmendur të bronztën nga Botërori 1998 dhe të argjendtën e Kroacisë nga Botërori 2018.

“Një vend kaq i vogël ka medalje të bronztë dhe të argjendtë nga kampionatet botërore. Luajmë thuajse në secilin turne të madh. Është çudi e vërtetë. Është e vërtetë që ndonjëherë duam më tepër se që është arritur, por nuk jemi real. Rezultatet tona në fakt janë fenomenale”, ka shtuar legjenda kroate e futbollit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments