No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A NDAHET NGA JETA ISH-PRESIDENTI I KLUBIT ITALIAN

NDAHET NGA JETA ISH-PRESIDENTI I KLUBIT ITALIAN

Giuseppe Gazzoni Frascara, ish-presidenti i Bologna, është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare. Bologna Uno ka njoftuar lajmin e vdekjes së presidentit të nderit të klubit italian, i cili e shpëtoi Bologna nga falimentimi në vitet ’90.

Giusessepe njihet edhe një si nga personazhet e botës së futbollit që mori pjesë në betejën e Calciopoli, kundër Juventusit. Sa i takon drejtimit të Bologna, në vitin 1993 e shpëtoi nga falimentimi dhe brenda tre sezonesh e ngjiti në Serie A.

Ai afroi në ekip emra të mëdhenj si Roberto Baggio dhe Beppe Signori, ndërkohë që në vitin 1998 fitoi kupën Intertoto. Në vitin 2005 ai ia shiti aksionet e tij Alfredo Cazzola dhe u largua nga drejtimi i klubit. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments