No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR MALDINI: JAM HUMBËSI MË I MADH NË HISTORI

MALDINI: JAM HUMBËSI MË I MADH NË HISTORI

Paolo Maldini është bërë pjesë e intervistave live në Instagram, teksa ditën e djeshme i është bashkuar një bashkëbisedimi me ish sulmuesin e Italisë, Cristian Vieri, ku ka ndarë kujtime të ndryshme, por ka folur edhe për situatën aktuale.

Sipas legjendës së Milanit, duhet gjetur një mënyrë që sezoni të përfundojë, pasi në të kundërt do të kishte pasoja të jashtëzakonshme ekonomike për klubet, ndonëse theksoi se prioritet mbetet shëndeti.

“Natyrisht që prioritet mbetet shëndeti dhe futbolli është një sport kontakti, gjë që e vështirëson edhe më shumë punën. Megjithatë nëse qeveria jep miratimin për rinisjen e stërvitjes, të gjithë duhet të sforcohemi sadopak për të çuar deri në fund sezonit, pasi në të kundërt do të flisnim për pasoja të tmerrshme ekonomike për të gjithë klubet”, deklaroi Maldini.

Ish legjenda e Milanit si futbollist, zbulon se detyrën si drejtues për herë të parë ia propozoi braziliani Leonardo, ndërsa tregon se ishte ndjerë i vetmuar kur ky i fundit kishte vendosur të largohej drejt Parisit.

“Për herë të parë më ka thirrur Leonardo dhe kur mësova se do largohej, fillova të ndjehem i vetëm dhe i pafuqishëm. Megjithatë më vonë erdhën Boban dhe Massara, dy profesionistë që më kanë ndihmuar të kuptoj shumë nga ky rol”, tha Maldini.

Një jetë e tërë me fanellën kuqezi dhe shumë trofe të fituar qoftë kombëtarë, qoftë ndërkombëtarë, por Maldini i befason të gjithë kur e konsideron veten një humbës të madh dhe zbulon pengun për Botërorin e 2006-ës.

“Jam futbollisti më humbës në histori, pasi kam fituar shumë, por nuk i pranoj dot edhe finalet e shumta të humbura. Më 2006-ën Lippi më ftoi të shkoj në Botëror, por unë refuzova dhe më pas ndodhi që Italia fitoi kampionatin”, u shpreh drejtuesi i Milanit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Recent Comments