No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR UEFA E SHTYN EVROPIANIN PËR VITIN 2022

UEFA E SHTYN EVROPIANIN PËR VITIN 2022

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka konfirmuar sot se EURO 2021 në konkurrencën e femrave do të shtyhet për një vit dhe kësisoj do të luhet në Angli nga 6 korriku deri më 31 korrik të vitit 2022. Duke e komentuar shtyrjen e këtij kompeticioni presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin theksoi: “Kur duhej të merrnim një vendim urgjent për shtyrjen e UEFA EURO 2020, gjithmonë e kemi pasur vëmendjen edhe tek EURO 2021 të femrave. Ne i kemi shqyrtuar me kujdes të gjitha opsionet. Duke e zhvendosur Evropianin e femrave në vitin tjetër, ne po sigurojmë që kjo garë për femra të jetë turneu i vetëm i madh i futbollit në verën e vitit 2022, duke ia dhënë asaj vëmendjen që e meriton”. Vendimi për ta shtyrë për një vit këtë turne erdhi pasi UEFA më 17 mars vendosi ta shtyjë edhe EURO 2020 për meshkuj pas shpërthimit global të pandemisë COVID-19.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments