No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A NAPOLI KËMBËNGUL PËR KUMBULLËN

NAPOLI KËMBËNGUL PËR KUMBULLËN

Pasi arriti të nënshkruajë me Amir Rrahmanin për sezonin e ardhshëm, Napoli ka vënë si synim të sjellë nën urdhrat e Genario Gattusos edhe mbrojtësin tjetër shqiptar të Veronës, 20-vjeçarin Marash Kumbulla.

Ky i fundit ishte zbulimi i këtij sezoni të kampionatit italian, pasi debutoi dhe u shndërrua në një lider të prapavijës së Veronës, ndërsa prej muajsh ndiqet me mjaft interes nga klube të ndryshme si Interi e Leipzig.

Zikaltrit kanë qenë më konkretë me propozimin e tyre, pasi i kanë ofruar Veronës 22 milionë euro, plus huazimin një vjeçar të dy futbollistëve dhe gjithashtu lënien e mbrojtësit edhe për një tjetër sezon në “Bentegodi”, për të kompletuar procesin e rritjes.

Megjithatë Napoli duket se është futur fuqishëm në garë për mbrojtësin kuqezi, pasi sipas mediave italiane, i ka ofruar Veronës 28 milionë euro kesh për të marrë menjëherë në “San Paolo” Kumbullën dhe për ta bashkuar sërish me Rrahmanin.

Por te Verona duket se nuk kanë ndërmend të nxitohen, pasi e dinë mirë që ankandi i krijuar për kartonin e mbrojtësit, mund të rritë çdo ditë e më shumë vlerën e kartonit të tij, ndaj pas ofertës së Napolit, presin reagimin e radhës nga Interi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës dhe trajneri i një prej skuadrave më të mëdha të futsallit në Çeki, Sparta, Beni Simitçiu, është intervistuar...

Trajneri që shpalli Prishtinën kampion tregon momentin më të vështirë në kampionat

Trajneri që shpalli Prishtinën kampione të Kosovës në futboll pas tetë vjetësh, Zekirija Ramadani, e vlerëson këtë titull si njërin ndër më...

Grumbullimi i parë i Kosovës A te femrat

Sot (e hënë) pasdite është bërë grumbullimi i parë i Kosovës A në konkurrencën e femrave. Takimi ishte më shumë informativ dhe...

Partizani madhështor thyen Teutën në Durrës, Mazrekaj hesht Tiranën

Është mbyllur java e 34-të në Superioren e Shqipërisë. Ndeshja kryesore është zhvilluar në “Niko Dovana”, aty ku Partizani...

Recent Comments