No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR "MESSI ËSHTË FALS DHE I PAEDUKATË!"

“MESSI ËSHTË FALS DHE I PAEDUKATË!”

Ish-portieri i Real Madridit, Jerzy Dudek ka sulmuar ashpër Lionel Messin.

Portieri polak që rezultoi një zhgënjim me fanellën “merengues” në librin e tij tregon anën e errët dhe të panjohur të 6 herë fituesit të Topit të Artë.

“Messi ishte fals dhe provokues! Ekzaktësisht si Barcelona e Pep Guardiolas. Ishin gjithmonë gati të provokonin dhe disa herë e arrinin në perfeksion. Dhe kjo i bënte keq Realit të Mourinhos”.

“Nuk e besoja dot që një djalë kaq i qetë dhe me një pamje të ëmbël të ishte kaq i paedukatë”, tregon Jerzy Dudek.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Recent Comments