No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA LEIPZIG SYNON TA TRANSFEROJË RASHICËN, POR NUK OFRON PARA TË MJAFTUESHME

LEIPZIG SYNON TA TRANSFEROJË RASHICËN, POR NUK OFRON PARA TË MJAFTUESHME

Milot Rashica do të largohet nga Werder Bremen në fund të sezonit.

Sulmuesi shqiptar kërkon të nisë një aventurë të re në një klub më të madh e ku të ketë mundësi të luajë në Champions League sezonin tjetër.

Mediat gjermane raportojnë prej ditësh se Leipzig është skuadra që pritet të firmosë Rashica edhe pse ende nuk ka asgjë zyrtare.

“Bild” shprehet se tajneri Nagelsmann e ka kontaktuar lojtarin që të pranojë ofertën e Leipzig.

Problemi kryesor në këtë marrëveshje është shuma e lartë e lartë prej 38 milionë euro që kërkon Werder Bremen.

Leipzig nuk pranon të paguajë kaq shumë para dhe kërkon ta ul këtë shifër deri në 15 milionë euro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments