No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR KAPITENI I MAQEDONISË SË VERIUT E DO ME ÇDO KUSHT KUALIFIKIMIN NË...

KAPITENI I MAQEDONISË SË VERIUT E DO ME ÇDO KUSHT KUALIFIKIMIN NË EVROPIAN

Kapiteni i Maqedonisë së Veriut ka deklaruar se do të hiqte dorë nga të gjithë titujt e fituar në karrierë, vetëm për të parë vendin e tij të kualifikuar në Kampionatin Evropian.

Maqedonia gjendet në gjysmëfinale të Play Off të Ligës së Kombeve, dhe fillimisht do të takohet me Kosovën, ndërsa në finale i pret fituesi i sfidës tjetër mes Bjellorusisë dhe Gjeorgjisë.

Ndeshja mes Maqedonisë dhe Kosovës ka pasur të zhvillohet më 26 mars, por është shtyrë shkaku i përhapjes së koronavirusit, transmeton Lajmi.

Goran Pandev, kapiten i Maqedonisë së Veriut

“Unë kam qenë në ekipin kombëtar për shumë vite dhe kjo është ajo që kemi tani, miqësia nuk ka qenë më parë. Unë i jap të gjithë troftë për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian”, ka deklaruar Pandev për mediet në Maqedoni.

Kujtojmë se Pandev gjatë karrierës së tij ka fituar Serie A dhe Ligën e Kampionëve me Interin, në kohën e artë të Jose Mourinhos.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Arnautovic kërkon falje në gjuhën shqipe pasi përdori gjuhë skandaloze ndaj lojtarit shqiptar: Më falni, unë nuk jam racist

Futbollisti me prejardhje nga Serbia, Marko Arnautoviq që luan për Kombëtaren e Austrisë raportohet se ka ofenduar rëndë lojtarin shqiptar të Maqedonisë...

Granit Xhaka befason të gjithë me stilin e ri të flokëve, bashkëshortja e tij nuk ju beson syve

Mesfushori me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka ka ndryshuar stilin e tij të flokëve, derisa ndodhet në grumbullim me Zvicrën në Kampionatin Evropian...

Pas shkëlqimit në Superligë, Mirlind Daku shpallet sportisti i vitit në Gjilan

Mirlind Daku është shpallur sportisti më i mirë i vitit në Komunën e Gjilanit. Ish-sulmuesi i Ballkanit kishte shkëlqyer...

Argjentina – Kili, superpërballja që zhvillohet sonte në Kupën e Amerikës

Kupa e Amerikës ka filluar më 12 qershor dhe pritet të jetë një kampionat jashtëzakonisht interesant. Në ditën e...

Recent Comments