No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR BERLUSKONI KUNDËR RIFILLIMIT TË SHPEJTË TË FUTBOLLIT!

BERLUSKONI KUNDËR RIFILLIMIT TË SHPEJTË TË FUTBOLLIT!

Mbledhja e djeshme mes Ministrit të Sporteve në Itali dhe drejtuesve të federatës, nuk prodhoi lajmin e mirë për rinisjen e stërvitjeve, pasi duket se vendimi ka nevoje për më shumë konsulencë dhe pritet të merret në ditët në vijim.

Por në debatin nëse duhet të rifillojë kampionati apo jo, është përfshirë edhe një nga njerëzit më me influencë në jetën politike dhe sportive të vendit, Silvio Berlusconi, ish kryeministër i Italisë dhe ish president i Milanit, aktualisht pronar i skuadrës së Monzës.

“Unë jam njeri i sportit dhe sigurisht që nuk jam këtu për të nënvlerësuar rëndësinë e futbollit, por tani e ndjej të them që në këto momente futbolli nuk është një urgjencë. Mendoj se është më mirë të flasim pas verës”, deklaroi Berlusconi.

Fjalët e “kavalierit” mund të kenë ndikim edhe në vendimin që do të merret këto ditë nga institucionet përkatëse, ndërsa vetë Berlusconi rendit edhe disa prej arsyeve që e bëjnë të mendojë se kampionati nuk duhet të rifillojë.

“Të luash pa tifozë është diçka e trishtë dhe për më tepër, futbolli është sport i kontaktit fizik, që rrit rrezikun e infektimit, ndaj nuk mendoj se është zgjidhja e duhur rifillimi i kampionatit. Kam parë pjesërisht protokollet e miratuara nga ekipet mjekësore të federatës dhe shumë prej tyre kanë kushte të pamundura për t’u plotësuara nga klube të Serisë B dhe C”, shtoi më tej Berlusconi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Superliga vjen sot me ndeshje të jashtëzakonshme, shumëçka mund të vendoset

Elita e futbollit kosovar vjen sot me ndeshjet e javës së 34-të të cilat edhe mund ta vendosin fatin e shumë skuadrave...

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

Recent Comments