No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ALITI KONFIRMON INTERESIMIN E KLUBEVE NGA SERIE A

ALITI KONFIRMON INTERESIMIN E KLUBEVE NGA SERIE A

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Fidan Aliti ka folur rreth karrierës së tij, ku në vitin e tij të parë me Kalmarin ka shkëlqyer.

Aliti është përfolur edhe për një transferim të mundshëm në Serie A, ose në Superligën e Turqisë.

Se ka pasur interesime nga këto dy kampionate e ka konfirmuar vet mbrojtësi qendror për Telegrafin në Instagram.

“Është e vërtetë që ka pasur interesime në janar, por vendosa të qëndroj në Kalmar”.

“Ka pasur interesime nga Superliga e Turqisë, por edhe nga një klub i Serie A. A ishte Atalanta? Jo, jo nuk ka qenë Atalanta, ka qenë një skuadër tjetër, por në fund nuk ishte oferta e duhur”, deklaroi Aliti

26-vjeçari megjithatë thotë se është i gatshëm të largohet në verë nga Kalmari, nëse vije një ofertë e mirë për të dhe klubin.

“Unë tani jam 26-vjeçar dhe duhet të mendoj mirë para se të bëjë një hap të radhës”.

“Jam gati për tu larguar në verë, por duhet të vije oferta e duhur si për mua ashtu edhe për Kalmarin”, u shpreh mbrojtësi kosovar.

Aliti në 33 ndeshje sa ka zhvilluar me skuadrën suedeze në vitin e tij të parë ka shkëlqyer me katër gola e katër asistime.

Ai e ka vlerësuar periudhën te Kalmari si më të mirën në karrierën e tij në aspektin individual

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments