No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA RASHICA MUND TË LARGOHET NGA WERDER PËR VETËM 15 MILIONË EURO

RASHICA MUND TË LARGOHET NGA WERDER PËR VETËM 15 MILIONË EURO

Çështja e Milot Rashicës pritet të jetë një nga më të diskutueshmet gjatë afatit kalimtar veror.

Kjo falë formës së mirë që po kalon ylli kosovar me skuadrën e Werder Bremen, derisa ka zgjuar interesimin e top skuadrave evropiane, përfshirë edhe Liverpoolin.

Largimi duket i pashmangshëm në verë, mirëpo SportBild raporton se RB Leipzig është skuadra që është më afër nënshkrimit të 23-vjeçarit, përcjell lajmi.net.

E përditshmja gjermane gjithashtu zbulon klauzolën e veçantë të Rashicës me Werder.

Nëse Werder bie nga Bundesliga, atëherë ylli vushtrrias mund të largohet për vetëm 15 milionë euro, ashtu siç parashikohet në kontratën e tij.

Trajneri Julian Nagelsmann tashmë ka biseduar me Rashicën, derisa aktualisht çmimi i tij është rreth 38 milionë eurove.

Rashica mund të zyrtarizohet te Leipzig, pas kalimit të Timo Werner te Bayern.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments