No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR PËR SHKAK TË KORONAVIRUSIT MUND TË NDODHË EDHE KJO!

PËR SHKAK TË KORONAVIRUSIT MUND TË NDODHË EDHE KJO!

Federata Rumune e Futbollit po mendon që të vazhdojë pjesën e mbetur të sezonit në Turqi.

Për shkak të gjendjes së rënduar në Rumani nga Koronavirusi, shumë prej klubeve të rangut të elitës rumune po kryejnë përgatitjet në resortet e Turqisë.

Ditën e sotme Federata Rumune komunikoi me të gjitha klubet rreth përgatitjeve për rinisjen e këtij sezoni futbollistik.

Klubeve u është dhënë urdhër që të kryejnë përgatitje për 3 javë, por është marrë parasysh se ndeshjet e mbetura të këtij edicioni  mund të luhen edhe në Turqi, nëse nuk përmirësohet situata shëndetësore në Rumani prej Koronavirusit.

Nga ana tjetër, Federata Rumune ka planifikuar që ky sezon të rifillojë në 6 qershor dhe të përfundojë në 26 korrik.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments