No menu items!
Ballina SUPERLIGA ISH-PORTIERI I DRITËS ME APEL NGA KANADA

ISH-PORTIERI I DRITËS ME APEL NGA KANADA

Futbolli evropian dhe ai botëror pritet me shumë gjasë që në fundin e muajit maj të starton me ndeshjet kampionale të cilat ishin pezulluar më shumë se një muaj më parë, si shkak i përhapjesë së pandemisë së koronavirusit.

Kurse, sportistët gjatë kësaj kohe po vazhdojnë përgatitjet individuale në ambiente shtëpie, njëkohësisht po apelojnë për qëndrim brenda me qëllim të kalimit të kësaj situate sa më parë.

Apelim për qëndrim në shtëpi nga Kanada ka bërë edhe ish-portieri legjendar i Dritës, Artan Latifi.

Më poshtë postimi i bërë në faqen zyrtare të Intelektualëve, e që është shkrimi i Latifit:

Përshëndetje nga Artan Latifi .

Nga Kanada po ju shkruaj për iniciativën ” rri n’shpi , bardh e kaltërt ! ”

Intelektualë tifozët më të veqant në botë, në emër timin ju lutem të qëndroni në këtë kohë pandemie në shtëpit e juaja , në shtëpit ku mbizotron vetëm ngjyra bardh e kaltërt, ne ishim dhe do të jemi gjithmonë pranë DRITËS por nëse dëshirojmë që të na kthehet Drita përsëri me Intelektualët na duhet të qëndrojme të mbyllur në shtëpit e tona .

Drita do të rikthehet përsëri, e Intelektualët i duhen klubit, rrini në shtëpi, kjo pandemi do të largohet e Drita me Intelektualët do të mbeten gjithmonë .

Me shpresën më të madhe se do të jeni të gjithë mirë, me shumë dashuri Artan Latifi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments