No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR E ZBULON INIESTA: KAM LUFTUAR ME DEPRESIONIN

E ZBULON INIESTA: KAM LUFTUAR ME DEPRESIONIN

Andres Iniesta ka zbuluar betejën e tij me depresionin pasi Barcelona fitoi Ligën e Kampionëve.

Spanjolli u ndje shumë keq pasi shoku i tij Dani Jarque vdiq në vitin 2009. Ai thjesht “priti mbrëmjet” në mënyrë që të pushonte pasi të merrte ilaçe.

Në dokumentarin e tij ‘Heroi i papritur’ ai kujton kohën e tij më të errët.

“Unë arrita në pikën, veçanërisht në fillim, ku prisja që të vinin netët sepse mora ilaçe dhe mund të pushoja. Depresioni ishte aq keq, thjesht desha të pushoja”.

“Pata një kohë shumë të keqe. Njerëzit afër meje e dinë, kam pasur situata shumë të këqija. Në momentin kur vuani atëherë e kuptoni sa e vështirë është”, rrëfeu 35-vjeçari.

Mesfushori legjendar i skuadrës katalanase ngriti trofeun e Champions Leagues 4 herë, fitoi La Ligën 9 herë me Barcën, ndërsa fitoi Kupën e Botës dhe Kampionatin Evropian me kombëtaren spanjolle.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments