No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR BERISHA: NUK ËSHTË TRAGJIKE NËSE BALLKANI SHPALLET KAMPION

BERISHA: NUK ËSHTË TRAGJIKE NËSE BALLKANI SHPALLET KAMPION

Që nga 13 marsi është pezulluar Superliga e Kosovës në futboll shkak i koronavirusit dhe nuk ka datë të saktë të rinisjes.

Ajo se çfarë dihet është se nëse rifillon deri me 20 korrik duhet të përfundoj.

Kapiteni i Ballkanit, Visar Berisha në një prononcim për inFokus ka folur për udhëzimet e fundit të UEFA-s, për mundësinë e shpalljes kampion të Ballkanit si dhe për vazhdimin e kampionatit.

Berisha ka thënë se do ti ndjekin udhëzimet dhe sugjerimet e UEFA-s dhe FFK-së.

“Do ti ndjekim të gjitha udhëzimet e sugjerimet që i jep UEFA dhe po ashtu FFK-ja. Është situatë shumë e vështirë momental në vendin tonë dhe që ka prekur të gjitha sportet. Jo vetëm ne që jemi mërzitur nga kjo situatë, por të gjithë sportdashësit, por kjo varet tash edhe nga Covid-19”, tha fillimisht Berisha.

Mbrojtësi i skuadrës lidere në Superligë, thotë se Ballkani e meriton titullin kampion, pasi gjatë gjithë kohës ka qenë në vendin e parë dhe ka luajtur futboll të bukur.

“FC Ballkani nëse shpallet kampion nuk është asgjë tragjike, sepse gjithë kohën ka qenë në vendin e parë dhe ka luajtur futboll mjaft të bukur”, deklaroi kapiteni i Ballkanit.

Për fund Berisha tregoi se nëse kampionati vazhdon futbollistët e Ballkanit janë të gatshëm dhe po punojnë vazhdimisht.

“Edhe nëse vazhdon kampionati në vendin tonë futbollistët e FC Ballkanit janë të gatshëm dhe janë duke punuar vazhdimisht dhe se të gjithë po e kryejnë programin të cilin na ka dhënë trajneri, Ismet Munishi. Futbollistët që i kemi brenda në klub janë shumë të përgjegjshëm dhe shumë profesionistë”, përfundoj Visar Berisha.

Për para se koronavirusi ta pezullonte Superligën, skuadra e Ballkanit pas 22 ndeshjeve të zhvilluara renditet e para me 44 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments