No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA BUNDESLIGA MUND TË RIFILLOJË MË 9 MAJ

BUNDESLIGA MUND TË RIFILLOJË MË 9 MAJ

Bundesliga mund të nisë më shpejt se çdo kampionat tjetër. Një pjesë e mirë e klubeve kanë nisur përgatitjet grupe-grupe dhe po mundohen të rritin parametrat fizike të futbollistëve të tyre, që të jenë gati në momentin e rinisjes së garës.

Tani ka edhe një datë që ka marrë “OK”-in në dy lande, North Rhine-Westphalia dhe Bavaria. Markus Soder dhe Armin Lasche, kryeministrat e këtyre landeve, e kanë pranuar se mund të luhet futboll me dyer të mbyllura nga 9 maji.

Gjithsesi ende nuk është zyrtare, pasi do të duhet edhe të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë dhe ndeshjet më pas të luhen me një protokoll të caktuar sigurie. Sigurisht do të ketë një numër të vogël njerëzish që do të merren me përgatitjet e sfidave, e gjitha për të shmangur përhapjen e COVID-19 edhe më tepër.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments