No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ZENELI: BESOJ NË REALIZIMINE ËNDRRËS ME KOSOVËN

ZENELI: BESOJ NË REALIZIMINE ËNDRRËS ME KOSOVËN

Arbër Zeneli ka pritur gjatë për t’u kthyer në fushë. Gati nëntë muaj pasi këputi ligamentet e gjurit të djathtë, sulmuesi anësor i ekipit Stade de Reims u rikthye në fund të shkurtit dhe luajti pesë minutat e fundit në ndeshjen kampionale kundër Monacos (1:1).

Në fakt, këto janë pesë minutat e para të tij këtë edicioni në elitën e futbollit të Francës, derisa ende nuk e ka djersitur për asnjë minutë fanellën e përfaqësueses së Kosovës.

Zeneli u lëndua rëndë në qershorin e vitit të kaluar në ndeshjen që “dardanët” e zhvilluan kundër Malit të Zi në Podgoricë, në kuadër të kualifikimeve për kampionatin Evropian që është shtyrë për vitin 2021 shkaku i koronavirusit.

Futbollisti më i mirë në Kosovë për vitin 2018, i shpallur nga Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), në një intervistë për KOHËN ka thënë se ka qenë gati t’i tregojë vlerat e tij qysh tash si me klubin francez ashtu edhe me Kosovën. Por, kampionati i Francës është pezulluar, ashtu si edhe në gjithë Evropën, përveç në Bjellorusi, si dhe ndeshja e plejofit e Ligës së Kombeve kundër Maqedonisë së Veriut në një datë të pacaktuar. Madje Zeneli beson se Kosova mund të sigurojë plasmanin në Evropian.

“Lëndimin e kam kaluar krejtësisht dhe mezi pres të rifilloj me lojtarët si në klub ashtu edhe në kombëtaren e Kosovës. Më kanë munguar shumë ndeshjet, por unë do të mundohem ta harroj të kaluarën time për t’u fokusuar për të ardhmen. Nuk do ta zhgënjej babin tim e as popullin e Kosovës. Kam shumë besim se mund ta realizojmë ëndrrën tonë që kemi dhe me Kosovën të kualifikohemi në Evropian”, ka thënë Zeneli.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments