No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA SETIEN REALIST: KRIZË E MADHE, NUK KRIJOI ILUZIONE PËR LAUTARON

SETIEN REALIST: KRIZË E MADHE, NUK KRIJOI ILUZIONE PËR LAUTARON

Kriza ekonomike ka bllokuar disa operacione merkato. Klubet po mendohen para se të bëjnë shpenzime kolosale në këtë kohë pandemie, gjë që po i ndodh Barcelonës. Kampionët e Spanjës ishin gati të paguanin kohë më parë klauzolën prej 111 milion eurosh të Lautaro Martinez.

Situata ka ndryshuar, katalanasit po tentojnë të përfshijnë disa lojtarë në tratativat me Interit, por zikaltrit nuk tolerojnë aspak dhe kërkojnë para të thata. Negociatat mes palëve janë bllokuar prej ditësh dhe Quique Setien tregohet realist në lidhje me situatën.

Nuk krijoj iluzione për blerjen e Lautaro Martinez nga klubi ynë. Do të përjetojmë një krizë të madhe ekonomike prej koronavirusit, e njëjta gjë vlen edhe për mundësinë e blerjes së Neymar”, deklaron trajneri i Barcelonës për Onda Cero

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments