No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ABAZI: SHPRESOJ TË RIFILLOJË KAMPIONATI

ABAZI: SHPRESOJ TË RIFILLOJË KAMPIONATI

Sulmuesi i Prishtinës, Leonit Abazi mendon dhe shpreson se kampionati do të zhvillohet deri në fund..

Abazi në një intervistë për “inFokus” ka thënë se nëse anulohet kampionati atëherë UEFA-s i takon të vendos se a duhet që të shpallet i pavlefshëm apo me tabelën aktuale.

“Besoj dhe shpresoj që kampionati do të vazhdoj, ndërsa sa i përket a të shpallet i pavlefshëm apo me tabelën aktuale, kjo punë i takon UEFA-s dhe ata do të vendosin”, u shpreh ai.

Sa i përket uljeve pagave Abazi mendon se në bashkëpunim me klubin duhet të merret zgjidhja më e mirë për të gjithë.

“Sa i përket uljeve të pagave mendoj se në bashkëpunim me klubin duhet ta marrim një zgjidhje sa më të mirë për të gjithë, por sigurisht që me kryesorja është shëndeti dhe të kaloj sa më shpejt kjo pandemi”, përfundoj Leonit Abazi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments