No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR MANCINI: KA ARDHUR KOHA T'I RIKTHEHEMI FUTBOLLIT

MANCINI: KA ARDHUR KOHA T’I RIKTHEHEMI FUTBOLLIT

Roberto Mancini ndjen dhimbje për jetët e humbura nga koronavirusi, por shpreson që futbolli të rinisë. Trajneri i kombëtares italiane analizon situatën e krijuar në një prononcim për Corriere dello Sport dhe shpjegon se pse duhet të fillojnë aktivitetet e ndryshme, mes tyre edhe ato sportive. “Shpresoj t’i rikthehemi shpejt jetës normale dhe ky moment dramatik të kthehet në një kujtim shumë të keq.

Nënkuptoj lirinë për të vepruar, për të menduar, për të patur marrëdhënie shoqërore dhe për të bërë sport. Tragjedia është e madhe, e papritur dhe e tmerrshme. Respekt maksimal për njerëzit që kanë humbur jetën, familjarët dhe ata që po menaxhojnë këtë situatë. E kam thënë gjithmonë që shëndeti vjen i pari, por ka ardhur momenti të rinisemi.

Ka qenë një vit i tmerrshëm, 2020 na zuri të gjithëve të papërgatitur. Duhet të gjejmë një zgjidhje, jeta duhet të rifillojë përsëri, mbase në një mënyrë tjetër. Përveç mbylljes së shumë kompanive dhe falimentimit të bizneseve, nuk duhet të harrojmë depresionin e krijuar. Duhet të merremi me të, njerëzit janë lodhur jashtë mase”, përfundon Mancini.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments