No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR IDRIZI: TREPÇA'89 E GATSHME PËR RINISJEN E KAMPIONATIT

IDRIZI: TREPÇA’89 E GATSHME PËR RINISJEN E KAMPIONATIT

Sikurse edhe klubet tjera ashtu edhe Trepça ’89 po punon me lojtarët e vet me rekomandime.

Të gjithë futbollistët po marrim këshillat dhe mënyrat e stërvitjeve gjatë karantinimit të tyre, dhe sipas mundësive që lojtarët i kanë, po i kryjnë stërvitjet çdo ditë, ashtu siç e marrim programin nga trajneri Shpëtim Idrizi, shkruan Korneri.

Pikërisht timonieri i mitrovicasve foli për redaksinë tonë, si janë lojtarët, forma e tyre pas kësaj pazue të gjatë, dhe gjasave të Trepçës ’89 në Superligë pasi ajo të rifillojë.

“Sa i perket stervitjeve, jemi në kontakt me lojtarët dhe normal që janë duke e zbatu planin dhe programin që u japim për çdo ditë. Është normale që nuk janë në formën optimale siç kanë qenë gjatë fazës së kampionatit, por shpresoi që shumë shpejt do të kthehemi në fushat e blerta”, tha Idrizi i cili mendon dhe është i sigurtë se kampionati do të rifillojë.

“Ne si klub jemi të gatshëm pavaresisht se kur fillon kampionati. Mendoj që shumë shpejt protagonistët do të jenë përsëri në skenë dhe ta perfundojmë këtë maraton të kampionatit” deklaroi trajneri i Trepçës ’89 i cili tha se janë në dispozicione dhe 33 pikë apoe dhe 11 ndeshje deri në fund, dhe nuk e sheh Trepçën ’89 jashtë elitës në asnjë mënyrë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments