No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DRAGIDELLA: TË RRALLË JANË ISH-SPORTISTËT QË JANË BËRË EDHE KONTRIBUES SI AGIM...

DRAGIDELLA: TË RRALLË JANË ISH-SPORTISTËT QË JANË BËRË EDHE KONTRIBUES SI AGIM ADEMI

Miftar Dragidella ka thurur lavde për kryetarin aktual të FFK-së, Agim Ademin, shkruan Gazeta inFokus.

Dragidella ka treguar se Agim Ademi ka qenë i angazhuar në ekipin e Dr. Ibrahim Rugovës për qështje sigurie.

Ai gjithashtu ka thënë se Ademi pa bërë shumë zhurmë ka mbajtur klubin e KF Kosova-Prishtinë në të dy konkurrencat.

“Pos kontributit në sport, Agim Ademi ishte i angazhuar edhe në ekipin e Dr. Ibrahim Rugovës për qështje të sigurisë. Agim Ademi pa bërë fare zhurmë e mbajti ekipin e KF Kosova në të dy konkurrencat, meshkuj e femra. Të rrallë janë ish-sportistë që janë bërë edhe kontribues të sportit sikur Agim Ademi”, ka deklaruar Dagidella.

Miftar Dragidella ka qenë kryetar i parë i klubit të Dukagjinit pas pavarësimin të sportit në Kosovë.

Ai gjithashtu ka qenë edhe gjyqtar futbolli në Kosovës, e me pas zejen e referimit e ka vazhduar edhe në Gjermani, ku aktualisht është menaxher në Federatën e Futbollit Shqiptar në Gjermani.

Pos këtyre kontributeve, Agim Ademi në kohën e mëvetësimit të sportit ka qenë këshilltar i Ram Bujës në atë kohë përgjegjës për sport.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments