No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR RINISJA PA TIFOZË, FAVRE: SA E VËSHTIRË PA 81 MIJË BESNIKËT TANË

RINISJA PA TIFOZË, FAVRE: SA E VËSHTIRË PA 81 MIJË BESNIKËT TANË

Tifozët e Borussia Dortmund janë ndër më të zjarrtët në planet dhe skuadra e Lucien Favre do e ketë të vështirë të mbyllë sezonin pa mbështetjen e tyre. Trajneri i verdhezinjve analizon situatën në një prononcim për sajtin zyrtar të klubit dhe e pranon që pa tifozët nuk do të jetë njësoj.

Eshtë një situtatë e çuditshme, papritur nuk mund të luanim më futboll, gjë që shpresojmë të bëjmë sa më shpejt. Duhet të jemi gati për t’u rikthyer. Po bëjmë më të mirën për të përgatitur skuadrën, po bëjmë ushtrime që nuk kemi mundur t’i bëjmë në karantinë dhe po përfitojmë nga rikthimi në stërvitje.

Ndeshjet pa tifozë? Duhet të përshtatemi, skemi çfarë të bëjmë. Jemi mësuar të luajmë përpara 81 mijë tifozëve, sigurisht që do të jetë ndryshe dhe e vështirë tani”, thekson Favre, timonieri zviceran i Borussia Dortmund. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“Humba zërin dhe kujtesën, ishte e tmerrshme”;  Ferguson tregon frikën nga hemorragjia në tru

Legjenda e Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka pranuar frikën se nuk do të mund të fliste përsëri, pasi pësoi një hemorragji në tru. Trajneri...

Laporta flet pas rizgjedhjes si president: Shkojmë në Paris për përmbysjen

I lumtur, rrezatues dhe i kënaqur, shumë i kënaqur. Kjo është mënyra se si Joan Laporta, presidenti i ri i Barcelonës, ​​u prezantua para...

Rexha: Shpresoj ta kemi kaluar krizën

Sulmuesi i Dritës, Kastriot Rexha ka thënë se synimi i tyre i radhës është triumfi në ndeshjen derbi kundër Gjilanit. Ndeshja derbi në mes...

Agim Ademi nuk e përjashton mundësinë për një tjetër mandat në krye të FFK-së

Agim Ademi nuk e përjashton mundësinë që të kandidojë edhe për një mandat në krye të FFK-së. Ademi ka...

Recent Comments